Щоб мати красиве і доглянуте волосся, перш за все, необхідно знати їого тип. Чоловіки, на жаль, не приділяють цьому факту достатньої уваги, через що рано розлучаються з шевелюрою.Виділяють такі типи чоловічих волосся: нормальні, сухі, жирні і змішані.
Кожна людина може самостійно визначити свій тип волосся, розглянувши їого більш уважно. Якщо ж у вас виникли проблеми з цим питанням, ви завжди можете звернутися за допомогою до лікаря-трихолога або дерматолога.
Залежно від різноманітних факторів (кліматичні умови, здоров’я людини, харчування та інші) типи чоловічого волосся можуть варіюватися, стаючи більш сухими або жирними, ослабленими або жорсткими.
Нормальний тип волосся.
Кожен з видів волосся має свої переваги і недоліки. Але найоптимальнішим серед всіх інших є нормальний тип чоловічого волосся. Вони досить щільні і еластичні, мають блискучий і здоровий вигляд. Нормальне волосся після миття зберігають свій свіжий вигляд більше 1-2 днів. Як правило, володарі такого типу волосся не мають проблем з нестачею обсягу шевелюри або електризацією. Волосся чудово піддаються укладанню і добре лежать навіть без використання запобіжних засобів.
Жирне волосся.
Це один з найпоширеніших типів чоловічих волосся. Уже через 1 день після миття шевелюра набуває непривабливий вигляд: локони склеюються і втрачають об’єм, біля коріння з’являється лупа. Тим часом, такий тип чоловічого волосся має два істотні переваги: ??локони дуже рідко піддаються розтину і не електризується. Причинами жирності волосся у чоловіків можуть служити:
-підвищена активність сальних залоз, придбана у спадщину;
-надмірне захоплення копченої, смаженої і жирної їжею;
-неправильний догляд за волоссям застосування масок на основі масел, часте розчісування.
Сухе волосся.
Мабуть, даний тип чоловічого волосся можна віднести до самого проблемного, але воно рідко зустрічається серед представників сильної половини людства. Причини такої проблеми прості:
-низьке виділення шкірного сала;
-вплив вітру і сонця на волосся;
-часте укладання із застосуванням фена / щипців, а також укладань (гель, лак, пінка для волосся);
-неправильне розчісування або невідповідний гребінець.
З сухим типом волосся частіше стикаються жінки, оскільки в основному саме представниці слабкої статі схильні до частого фарбування і укладанні шевелюри.
Змішаний тип волосся.
Локони, жирні біля коріння і сухі на кінчиках, є досить поширеним явищем серед представників сильної статі. Такий тип чоловічого волосся називають змішаним. Зазвичай такими волосся стає в силу наступних факторів: часте миття шевелюри шампунем або милом; рідкісне розчісування.
Людям зі змішаним типом волосся складно підібрати засоби по догляду, оскільки локони швидко забруднюються біля коріння, але кінчики залишаються сухими. Кінці волосся можуть пушіться, крім того вони не позбавлені проблеми електризації.
Догляд за чоловічим волоссям
Чоловіки не менше жінок хочуть виглядати красиво і доглянуто. Незалежно від типу зачіски для чоловіків шевелюра вимагає правильного догляду. Зробити це не важко в домашніх умовах. Дотримуючись наступних рекомендацій, ви зможете надати волоссю більш здоровий і доглянутий вигляд, незважаючи на наявні проблеми.
Для нормального типу:
2-3 рази на тиждень мийте волосся шампунем. Також підберіть бальзам-ополіскувач, відповідний до цього типу волосся;
Для жирного типу:
Щодня мийте локони лагідним шампунем і раз на тиждень засобом для глибокого очищення. 1-2 рази на тиждень робіть маски без силікону. Нормалізуйте харчування і пийте більше води;
Для сухого типу:
Приблизно 1 раз в 7 днів мийте голову м’яким шампунем з зволожуючими компонентами. Відмовтеся від забарвлення, знебарвлення та хімічної завивки волосся. Регулярно наносите на волосся незмивні сироватки або масла, а 1 раз на місяць зістригайте посічені кінці.
Для змішаного типу:
2-3 рази на тиждень мийте волосся шампунем для змішаних або нормального волосся, не забуваючи використовувати бальзами та маски для додаткового догляду. Якщо волосся не пофарбовані і не піддавалися завивці, засоби, що містять силікон, вам не підходять. Для догляду за сухими кінчиками використовуйте зволожуючі спреї та сироватки, які не потрібно змивати.